פרויקט מקבלן

מה חשוב לדעת לפני שרוכשים פרויקט מקבלן?

לא פעם אנשים שונים שואלים את עצמם, מה חשוב לדעת לפני שרוכשים פרויקט מקבלן. השאלה הזו חשובה מאד, שכן רכישה של פרויקט מקבלן היא רכישה שעולה לכם לא מעט כסף. יש מי שרוכש חלק מהפרויקט, יש מי שרוכש כמה דירות בפרויקט, ובכל מקרה אתם רוצים להיות בטוחים שאתם עושים רכישה נכונה. אז איך אפשר לדעת שאתם עושים עסקה נכונה?

חדרים לשעות בצפון

כך תוכלו לבדוק את כדאיות העסקה

כדי לדעת מה חשוב לדעת לפני שרוכשים פרויקט מקבלן, צריך ראשית לשים לב לנתונים של הקבלן עצמו. רכשו פרויקט אך ורק מקבלן רשום, שיש לו רישיון. אל תתביישו - ותבקשו את מספר הרישיון ותבררו האם זה מספר אמיתי. תוכלו גם לברר באמצעות האינטרנט, פרויקטים קודמים שהקבלן ביצע, והאם גורלם עלה יפה.

עוד תשובה אפשרית לשאלה מה חשוב לדעת לפני שרוכשים פרויקט מקבלן, היא לבדוק את נושא הבעלות על הקרקע - לכאורה הקבלן הוא הבעלים, אבל בפועל כדאי לראות, שאין שום עיקולים שונים על הקרקע, ושהקרקע היא לחלוטין בבעלותו או לפחות שיש לו זכויות עליה.

 

לשים לב גם לשינויים

על מנת באמת לדעת מה חשוב לדעת לפני שרוכשים פרויקט מקבלן, אתם צריכים לשים לב בחוזה לכל הנושא של השינויים בפרויקט עצמו. האם הקבלן מתחייב להעמיד תקציב מיוחד לצורך שיפוצים שיהיו בעתיד, מה מוגדר בחוזה עבור טיפולים ושיפוצים שונים בפרויקט, האם אתם תוכלו לבצע הרחבות שונות וכיו"ב - וכך תוכלו בסופו של דבר לבחור את הקבלן הטוב ביותר, עם פרויקט יוקרתי ואיכותי.

חדרים לפי שעה F4U

---------------------

מה דיירים יכולים לקבל בתוכנית תמ"א 38?

כדי להתמודד עם בעיית המוכנות הלקויה של בניינים רבים בישראל להתרחשות רעידת אדמה בישראל, העבירה הממשלה את תמ"א 38. התכנית מוסיפה זכויות בנייה בבניינים קיימים כדי לתת כלי בידי בעלי הדירות באותו בניין לבצע שיפוץ שישפר את עמידות המבנה בפני רעידות אדמה. במסגרת השיפוץ של המבנה כולו ניתן גם לבצע השבחה של הנכס. מה יכולים דיירים לקבל במסגרת תמ"א 38? הרבה מאד.

הרחבת הדירות הקיימות
במסגרת תמ"א 38 יכולים הדיירים לקבל הרחבה של הדירות על ידי הוספת חדר ו/או מרפסת לדירות הקיימות בשטח כולל של עד 25 מ"ר. מלבד זאת הדיירים יכולים לקבל שיפוץ של הבניין הכולל לא רק את חיזוק המבנה אלא גם הוספת מעלית, שיקום חזות המבנה ועוד – ככל שידרשו הדיירים והקבלן יסכים לבצע תמורת הזכויות.

כדי שפרוייקט תמ"א 38 ייצא לפועל יש צורך בהסכמת רוב הדיירים. בשל הצורך החיוני ביציאתם של פרויקטים כאלה לפועל, תוקנה התכנית באופן שמקל מאוד את דרישת הרוב של הדיירים לרוב שיותר קל להשיג. עובדה זאת פגעה במידת מה ביכולתם של דיירים לדרוש הטבות אישיות לעצמם תמורת הסכמתם לשיפוץ, אולם עדיין ישנה אפשרות למו"מ מול הקבלנים והדיירים האחרים, שמאפשרת לדיירים לקבל הטבות מיוחדות לעצמם אשר אינן מוצעות בעבור הדיירים האחרים. עם זאת, חשוב לזכור כי התעקשות מיותרת עלולה להותיר את הצדדים קרחים מכאן ומכאן.

השכרת חדרים לפי שעה בתל אביב