חופש מנצח

חופש מנצח עם טיול וחדר אירוח לפי שעות צימרים בצפון צפון המדינה הוא ללא ספק האזור הפופולארי ביותר לטיולים.

הודות ליופיו המתחלף בעונות השנות, לשפע המסלולים והנופים המשגעים של תפרחות צבעוניות, עצים ירוקים, פרדסים יפיפיים, גבעות והרים, אין ספק שהצפון הוא ה-המקום! בין אם הנכם החשים חיבה אחד לשני לטייל לבד, בזוג או עם שבט משפחתי גדול, הצפון מוכן ומזומן לארח אתכם בכל תקופה. חופשה אולטימטיבית תכלול מסלולים מרתקים זה עם זה עם אפשרות ראויה למנוחה ומה יותר מהנה מאשר להתחיל את היום במסע רגלי אל עבר הגליל והגולן ולהמשיך לפסק תקופה בצימר או חדר אירוח לפי שעות בצפון? המלצות לשילוב טיולים עם חדר אירוח או חדר אירוח לפי שעה בצפון האתרים ושמורות החורש מציעים אין סוף הזדמנויות לנצל את החופשה עד הרגע האחרון.

 

מה בא לכם? מסלול בתוך מים, טיפוס על הר מאתגר? בעצם, למה לבחור?! עם חדר אירוח לפי שעות שיקל עליכם את ההתארגנות, תיהיה לכם האופציה ליהנות מהכל! כדי שתבינו איך זה יכול לעבוד, הנה כמה הצעות. לחובבי מים - המפל הלבן אין מי שממש לא מכיר את הבניאס, נחל תנור ונחל שניר הידוע בשם החצבאני. כולם מסלולים עם נחלים כייפים להליכה שזורמים כל השנה. אך מה עם המפל הלבן? שמורת נחל אל על השוכנת בדרום ישראל הגולן תחשוף בפניכם את אחד המפלים היפים שנשפכים לתוך בריכת מים טבעית בכל תקופה. בסיום המסלול המרהיב בו תפגשו בשלל פרחי אירוס הגולן ביכולתכם להתרענן ולשכשך במים הקרירים. אם תרצו להמשיך ליעד הבא בתחושה נוחה יותר, אין צורך להישאר רטובים, תיהיה לכם האופציה להגיע לאחד הישובים שבסביבה ולהזמין חדר אירוח לפי שעות. מאיפה מגיעים? המסלול מתחיל בכניסה למושב אליעד שבדרום רמת הגולן, בסמוך לכביש מס' 98. שמורת נוב לחובבי גלובוס הצומח אם פריחת צמחים מהפנטת אתכם, אל תפספסו את השמורה הסמוכה לישובים חיספין ונוב. בעוד שבעונת החורף הנקודה ביצתי, בקיץ אפשר להתענג ממראות עוצרי נשימה של למעלה מ-400 זני צמחים!

הולידיי פול

כאשר תלכו בשביל ההליכה המקיף את השמורה תפגשו בצמחיה מוכרת לצד נדירה, בריכות ושלוליות המתפקדות כבתי גידול יחידים במינם ומאות ואלפים פרחים ססגוניים. קחו בחשבון שאתם עלולים להתלכלך עם מים ובוץ מאחר ומדובר באזור לח, אך אם תשכילו להשכיר חדר אירוח לפי שעות כדי להמשיך בדרך נקיים, ביכולתכם להתמסר לגמרי לחוויה. מאיפה מגיעים? דרום רמת הגולן, מצפון לכביש 98. שמורת מצפה אלות בגליל התחתון לחובבי טיפוסים לא מדובר בטיפוס אתגרי, אך כדאי לעשות מאמץ ולעלות במסלולי השבילים עד לפסגה שם תיהיה לכם האופציה לפגוש בעץ אלה עצום ומרהיב בגודלו ובתצפית מדהימה על החלק הדרומי של הכנרת והסביבה. השמורה העתיקה מפורסמת בזכות המבנים הגיאולוגיים שנשתרשו בה במהלך ובשל ההבדלים הניכרים בגבהים בין התחתית לשיאה. המסלול כרוך בהליכה מרובה הכוללת טיפוס מתון.

 

אל דאגה, יש מקומות מוצלים לעצירה קלה. לאחר המסלול וודאי תחושו ממש קצת עייפים, כדי לפנק את הרגליים שסחבו אתכם במעלה השמורה, הזמינו חדר אירוח או חדר אירוח לפי שעות באחד הישובים הרבים שמציעים את השירות באזור. מאיפה מגיעים? השמורה נמצאת במצוק מצפה אלות, כ-2 ק"מ ממערב למושבה נחמיה. הגישה לשמורה היא דרך מספר שבילים, בידקו באתר השמורה את הגישה הנוחה לכם.