גגות רעפים

השוואה של גגות רעפים לעומת גג בטון

אתם עומדים לקראת רכישה של דירה או עורכים שיפוצים בבית, ומתחילים להתלבט מה עדיף - גגות רעפים לעומת גג בטון. מקור ההתלבטות הוא הגיוני מאד -  מצד אחד תמיד מספרים עד כמה גגות רעפים טובים בעיקר לאזורים קרים עם שלג. מצד שני, יש שפע של גגות רעפים במבנים בארץ, כולל באזורי הדרום הלוהטים. אז איך אפשר לדעת מה עדיף?

חדר לפי שעה

התכונות של שני הגגות

בהשוואה של גגות רעפים לעומת גג בטון, אין ספק שגגות הרעפים נחשבים לחומרים מבודדים הרבה יותר טובים - זה לא נגוע רק למקרים של שלג, אלא גם למקרים של גשם, ואפילו במקומות חמים הם מבודדים מצוינים, כך שחום לא יכנס לתוך הבית.

חשוב לציין שבנוגע לגשם, ההתמודדות של גגות רעפים לעומת גג בטון היא שונה - גג רעפים מחייב מערכת ניקוז מיוחדת מאד ומורכבת יחסית. גג בטון לעומת זאת פשוט ידחה את הגשם, כך שמבחינה זו הוא יעיל למדי.

 

ומה אתם בוחרים?

אין שום ספק שהיום כאשר משווים גגות רעפים לעומת גג בטון, רוב האנשים נוטים לבחור דווקא את גג הרעפים. לא רק עקב היתרונות שלו והעובדה שהוא מבודד מעולה, אלא גם בגלל המראה המיוחד שלו - אין מה להשוות בית עם גג רעפים מקסים, ממש כמו בציור, לבית עם גג בטון שהוא אולי יעיל - אבל נראה מאד רגיל. הבחירה היא כמובן אישית שלכם, והשיקולים מונחים לפניכם.

*****************

השאלה הנצחית של גננים - מה כדאי לשתול בכל עונה?

לא פעם עולה שאלה אצל גננים - מה כדאי לשתול בכל עונה. השאלה הזו היא שאלה חשובה, כי צריך לקחת בחשבון שיש כאן שני משתנים - ההשתלה והפריחה. כלומר, לא פעם שותלים את הצמח בעונה שפחות מתאימה עבורו - דווקא כי הוא יגדל ויפרח בשלב מאוחר יותר, בעונה שכן מתאימה עבורו. אז בואו להחליט בתור גננים, מה כדאי לשתול בכל עונה.

 

כמה הצעות לצמחים

בסתיו לדוגמה, עולה השאלה של גננים, מה כדאי לשתול בכל עונה, כי יש צמחים שיצמחו בחורף ויש כאלה שיצמחו בקיץ. צמחי הסתיו ששותלים וצומחים לרוב באביב הם חרציות, צמחי מרווה, חבלבל, דושן ועלווה.

כמובן יש צמחים ששותלים בסתיו, ומתחילים לצמוח כבר בחורף, כמו ציפורני חתול, או מללנית ריחנית.

יש צמחים ששותלים בחורף והם צומחים תוך זמן קצר כבר באביב - הדוגמה הטובה ביותר לכך היא הפטוניה, וגם האגרטון המקסיקני הוא דוגמה טובה.

הקתרנתוס והטיתוניה לעומת זאת, הם צמחים אשר שותלים אותם באביב - והם צומחים כבר בקיץ, כך שיש לכם שפע של אפשרויות.

חדרים לפי שעה בתל אביב

תמיד כדאי להתעדכן

אם גם אצלכם עולה השאלה בתור גננים, מה כדאי לשתול בכל עונה - אפשר בהחלט להיכנס לטבלאות מקצועיות של אתרי גינון, ולהסתכל על הרשימה המלאה של הצמחים, ולראות מה כדאי לכם לשתול בכל עונה, כמה זמן לוקח לכל צמח לגדול, כמה מים הוא צריך, כמה שמש וכיו"ב.